راهنمای برند

این راهنمای سبک ببرند دربردارنده همه چیزهایی است که برای ایجاد یک کسب‌وکار مرتبط با دش به آن نیاز دارید. در این راهنما همچنین اطلاعات ضروری در اختیار شرکای ارزشمندمان قرار می‌گیرد تا بتوانند به شکلی مشخص و موفق، برندشان را در کنار برند دش به مردم عرضه کنند.

راهنمای سبک دانلود

اجتماعی

Dashy Heart

Dashy Peace

Dashy Santa

Dashy Thumbs Up

Dashy Winner

Dashy Wrench

Dashy Jetpack

Dashy Jump

Dashy Laptop

Dashy Megaphone

Dashy Uppercut Dollar

Dashy Uppercut Green Dollar

تمامی تصاویر توسط دن سسومس تهیه شده‌اند و تحت Creative Commons Attribution 4.0 International License قرار دارند.

Creative Commons Licence

تمامی تصاویر توسط Wit Olszewski تهیه شده‌اند و تحت Creative Commons Attribution 4.0 International License قرار دارند.

Creative Commons Licence

آزادی برای همه! ارزش تبادل کنید، اپلیکیشن بسازید و اقتصاد خودتان را خلق کنید!

دش به مالکیت، دسترسی و سهولت در استفاده باور جدی دارد.

دش به شما امکان می‌دهد دریافت و پرداخت را به شکلی بهتر انجام دهید و آینده کسب‌وکار دیجیتال‌تان را شکل دهید.

طراحی خلاقانه با در نظر گرفتن ارزش‌هایی بنیادین.

تجربه‌ای مشترک برای افراد، کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگان.

برای همه مردم

همان طور که پول در دسترس همه مردم در هر سنی و هر موقعیتی قرار دارد، ضروری دیدیم که تمرکزمان را روی سادگی و راحتی استفاده برای مخاطبان دش در سراسر جهان قرار دهیم. ما از یک سری رنگ‌های پایه و نیز طراحی ساده رابط کاربری استفاده کردیم که در آنها، استفاده از نمادها بر استفاده بیش‌ازحد از متن ارجحیت دارد. این امر سبب می‌شود محتوای یکسانی به افراد با هر زبان و فرهنگی ارائه شود.

سن

کاربران از فرهنگ‌های مختلف، بدون در نظر گرفتن محدوده سنی و نیز درک فنی مربوط به آن سن‌وسال، می‌توانند به راحتی با دش به عنوان یک ارز و نیز محصولاتش آشنا شوند.

موقعیت مکانی

طراحی دش افراد در سراسر جهان را به هم متصل می‌کند و همه آنها یک تجربه انسانی مشابه را در قبال آن خواهند داشت. در طراحی صورت گرفته، به شدت از دسته‌بندی و مجزا ساختن افراد بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها پرهیز شده است.

هدف

دش به عنوان یک پول به مردم این امکان را می‌دهد که خودشان شیوه کسب ارزش با آن را تعیین کنند. ما تلاش می‌کنیم تجربیاتی را طراحی کنیم که کاربر را در زمینه نحوه مصرف دش محدود نسازد.

شخصی‌سازی

تجربه مصرف‌کننده در دش تاکید زیادی بر شخصی‌سازی دارد. پیام‌ها به خودِ فرد ارائه می‌شود و طراحی ابزارهای مختلف نیز به شکلی است که تمرکزشان روی تجربه یک تک کاربر است و در واقع، تاکید زیادی روی ارتباط فردی با کاربر شده است. ارتباط‌دهی کاربر با تجربیات احساسی آنها برای خرج‌کردن، به دست آوردن و نیز دریافت دش نیازمندی شکلی از طراحی است که در آن، کاربر احساس کند که مالک تجربه مذکور است.

همه چیز برای کاربر

ما از الگوی «اولویت با کاربر» در طراحی‌هایمان استفاده می‌کنیم تا اطمینان یابیم که طراحی‌های صورت گرفته این پیام را به کاربر می‌دهد که همه چیز برای آنها صورت گرفته و کنترل امور در دست خودشان قرار دارد.

مالکیت

فقط کاربر است که مالکیت داده‌ها را در دست دارد. ما گزینه‌هایی ایجاد می‌کنیم تا تجربه کاربری را شخصی‌سازی کنیم تا به این ترتیب، کاربران بیشتر بتوانند حس مالکیت بر اقدامات و استفاده از پلتفرم دش را داشته باشند.

اعتماد

دادن حس اطمینان در بخش‌های مختلف اکوسیستم دش نیازمند توسعه پایدار، طراحی آگاهانه و ارائه پیام‌ها به شکلی شفاف است. دش و تجربیاتی که کاربر با آن دارد باید برای او همواره قابل اطمینان باقی بماند.

ارتباطات

ارتباط با مشتریان‌مان در راستای تصمیم‌گیری درست‌ آنها ضروری است. برای اینکه کاربر بتواند به یک سیستم نامتمرکز اعتماد کند، طراحی آن باید شفاف، متعادل و مدیریت‌شده باشد.

یکنواختی

با یکدست‌سازی آیکون‌ها، رنگ‌ها و نیز الگوی کلی زیبایی‌شناسی می‌توانیم روند ثبات در هه تجربیات و کاربردهای دش را به شکلی باثبات ادامه دهیم. ثبات در همه بخش‌های یک اکوسیستم می‌تواند با ایجاد اطمینان در تجربه کاربری، به افزایش استقبال از آن بیانجامد.

سادگی

ما در دش، تاکید زیادی روی کاربردها و تجربیات ساده داریم. ما بر این باوریم که کاربران در دنیای امروز با موانع بزرگی برای استفاده از رمزارزها روبرو هستند. به همین دلیل به دنبال ایجاد یک رویکرد ساده برای کاربران‌مان هستیم.

ساده، مستقیم و کوتاه

طراحی‌های ما باید سریع‌ترین راه را برای دستیابی به نتایج مورد انتظار در موقعیت‌های مختلف فراهم سازد. ارتباط مستقیم با کاربران باید با کمترین تعداد کلمات صورت گیرد. پیام‌ها، اپلیکیشن‌ها و نیز اقدامات برای بازاریابی باید مفید و مختصر بوده و تمرکزش بر اقدام کاربر یا انتقال درست مفاهیم مورد نظر باشد.

طراحی کمینه

زبان طراحی در دش بر تعامل و جهت‌دهی شفاف به کاربر استوار است. طراحی‌ها باید هر نوع مولفه‌ای را که برای ایجاد تجربه مورد نظر غیرضروری است حذف کنند. همچنین باید اطمینان یابیم که ثبات از طریق سادگی تجربه انتقال می‌یابد.

شفاف

برای ایجاد یک لحن شفاف برای ارتباط با مخاطب، ما از یک سری دستورات، مفاهیم و نیز مولفه‌های رابط کاربری که به شکلی ساده و قابل‌فهم هستند استفاده می‌کنیم. ما درباره مفاهیمی که برای استفاده کاربر از سیستم اهمیت چندانی ندارند، توضیحی نمی‌دهیم. وقتی می‌خواهید شیوه روشن کردن یک لامپ را به کودکی آموزش دهید، بهتر است به جای توضیح دادن درباره جریان الکتریکی، خودتان یک بار کلید روشن کردن لامپ را بزنید. لحن شفاف ما در دش بر این اصل استوار است که به جای توضیح دادن درباره تمام جنبه‌های رمزارزها به کاربران، از همان شیوه ساده‌تر استفاده کنیم.

صادقانه

برای ایجاد و حفظ حس اعتماد در کاربران، از کلماتی استفاده می‌کنیم که اعتماد و شفافیت را به مخاطب منتقل می‌کنند. به منظور حفظ صداقت در همه اپلیکیشن‌ها و نیز پیام‌های بازاریابی‌مان، ما از واژگان مخرب یا منفی علیه سایر محصولات، رمزارزها و یا رقبا استفاده نمی‌کنیم. تمرکز ما روی محصولات و خدمات خودمان و نیز هدف‌مان برای مشارکت بهتر کاربران است. این لحن از الگویی پیروی می‌کند که مشابه یک راهنمای گردشگری در سرزمینی ناشناخته است. به چنین راهنمایی اطمینان دارید که امنیت شما را حفظ کرده و می‌تواند شما را به مقصدی که مدنظر دارید برساند.

سودمندی

به منظور ایجاد لحنی سودمند، ابتدا باید بپذیریم که شاید برخی کاربران نتوانند در برخی مواقع، متوجه همه مفاهیم عرضه‌شده از سوی ما شوند. باید بپذیریم که گاهی اوقات، کاربران ممکن است دچار سوءبرداشت شوند و تجربیاتی متفاوت از یکدیگر داشته باشند. لحن سودمند ما با برداشتن فشار از برخی حوزه‌ها که می‌توانند پیچیدگی‌های زیادی برای کاربر داشته باشند، به کار گرفته می‌شود. این وضعیت از نظر ما مشابه وقتی است که مربی مهدکودک می‌خواهد بچه‌ها را با الفبا آشنا سازد. همیشه می‌خواهیم همدلی را در لحن سودمندمان به کاربران نشان دهیم تا کاربران از یادگیری نهراسند و بتوانند تجربیات جدیدی را بیاموزند. به منظور حفظ این لحن، از طراحی‌های ساده، پیام‌های ساده و نیز قرارگیری به عنوان کمک‌حال در کنار کاربران بهره می‌گیریم.

دوستانه

به منظور ایجاد ارتباطی عمیق با کاربر و نیز افزایش اعتماد او، لحنی دوستانه را در همه پیام‌ها بر روی همه دستگاه‌ها به کار می‌گیریم. چنین لحنی جایگزین لحن خشک و رسمی است. ما از واژگانی ساده و مشخص برای انتقال رویکرد دوستانه‌مان استفاده می‌کنیم. می‌خواهیم کاربران‌مان به این اطمینان برسند که محصولات دش در طرف خودشان قرار دارد. ما شرکتی نیستیم که بخواهیم کاربران را برای استفاده از محصولات‌مان فریب دهیم، بلکه امیدواریم که دوست خوبی باشیم که ارتباط با او برایشان ساده باشد. لحن دوستانه ما مشابه گفتگوی خوبی است که با دوست‌تان هنگام نوشیدن یک فنجان قهوه دارید.

محاوره‌ای

ما از لحنی محاوره‌ای در تمامی پیام‌هایمان استفاده می‌کنیم تا بیشترین میزان راحتی را برای مخاطب به همراه داشته باشد. سبک گفتگوی دونفره برای ما اولویت دارد، زیرا به این ترتیب می‌توانیم ترس طبیعی کاربران جدید از ارزهای دیجیتال را کاهش دهیم. پیام‌های دارای لحن محاوره‌ای به ما امکان می‌دهد موارد مهم را، خواه مثبت باشد یا منفی، به شکلی که برای همه قابل درک باشد به مخاطب انتقال دهیم.

رنگ‌ها

Dash Blue

color-one

RGB: 0, 141, 228
CMYK: 76, 38, 0, 0
PMS: 2925c
Hex: #008de4

Deep Blue

color-two

RGB: 1, 32, 96
CMYK: 100, 94, 31, 29
PMS: 534c
Hex: #012060

Midnight Blue

color-three

RGB: 11, 15, 59
CMYK: 100, 96, 41, 53
PMS: 5255c
Hex: #0b0f3b

Black

color-four

RGB: 17, 25, 33
CMYK: 82, 71, 59, 75
PMS: Black 6 C
Hex: #111921

Gray

color-five

RGB: 120, 120, 120
CMYK: 54, 46, 45, 11
PMS: Cool Gray 9 C
Hex: #787878

White

color-six

RGB: 255,255,255
CMYK: 0, 0, 0, 0
PMS: -
Hex: #ffffff

تیپوگرافی

Montserrat

ایده‌آل برای تیترها و عناوین، در نوشته‌های چاپی و دیجیتال. دبرای استفاده در اندازه ۳۵ یا بالاتر، از نسخه‌های سبک‌تر همین خانواده استفاده کنید.

Open Sans

استفاده در متن‌ها، چه به صورت چاپی و چه دیجیتال. فونت اُپن سنس (Open Sans) را می‌توان تا اندازه ۱۸ به کار گرفت و برای تیتر آن از فونت مونتسرات (Montserrat) استفاده کرد.

Roboto Condensed

فونت روبوتو کاندسند (Roboto Condensed) ایده‌آل برای استفاده در گرافیک رابط کاربری نرم‌افزاری است.

تصاویر

جامع

تصاویر بهتر است افرادی از قومیت‌های مختلف از سراسر دنیا را شامل شود.

افراد

تصاویر باید دربردارنده افرادی و چهره‌های آنها باشد تا بتوان رویکردی انسانی‌تر را مشاهده کرد.

واقعی

تصاویر باید واقعی و کاربردی به نظر برسند. تا حد امکان باید از میزان احساسات موجود در تصاویر کاست.

در حین استفاده

تصاویر باید افراد را در هنگام استفاده از محصولی از دش که تصویر برای آن درج شده نشان دهند.

دوستانه

افرادی که در تصاویر نشان داده می‌شوند باید ظاهری دوستانه داشته و برای مخاطب جذاب باشند.