Wytyczne Dotyczące Marki

Przewodnik ten zawiera wszystko, co jest potrzebne do stworzenia rozpoznawalnego znaku Dash. Nasi partnerzy mogą również znaleźć wszystkie niezbędne informacje wymagane do reklamowania swojej marki razem z marką Dash.

Pobierz Przewodnik Stylizacji Marki Dash

Społeczność

Dashy Heart

Dashy Peace

Dashy Santa

Dashy Thumbs Up

Dashy Winner

Dashy Wrench

Dashy Jetpack

Dashy Jump

Dashy Laptop

Dashy Megaphone

Dashy Uppercut Dollar

Dashy Uppercut Green Dollar

Wszystkie obrazki by Dan Sessoms i licencjonowane naCreative Commons Attribution 4.0 International License.

Licencja Creative Commons

Wszystkie grafiki zostały renderowane przez Wit Olszewski oraz licencjonowane na Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Licencja Creative Commons

Wolność dla każdego. Przesyłaj środki finansowe, buduj aplikacje, stwórz własną ekonomię.

Dash to prawo własności, dostęp do finansów, bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi.

Dash pozwala Ci płacić i akceptowac płatności w znacznie lepszy sposób oraz kształtować przyszłość Twojego biznesu online.

Kreatywnie zaprojektowany z myślą o wartościach.

Wspólne doświadczenie dla użytkowników indywidualnych, przedsiębiorstw, oraz deweloperów.

Dostępne Dla Wszystkich

Ponieważ Dash dostępny jest dla ludzi z każdego zakątka świata, w niemal każdym wieku, kładziemy bardzo duży nacisk na prostotę i łatwość obsługi. Używamy podstawowych kolorów oraz intuicyjny UI, w którym priorytetyzowanie jest użycie symboli zamiast tekstu, aby uprościć obsługę dla ludzi posługujących się innymi językami lub pochodzącymi z innych kultur.

Wiek

Bez znaczenia na rozpiętość wieku naszych użytkowników oraz ich umiejętności technicznych, użytkownicy nie będą mieli problemów z używaniem Dash jako waluty oraz jego produktów.

Geografia

Projekt graficzny Dash połączy ludzi na całym świecie, aby zapewnić podstawowe doświadczenia związane z pieniędzmi. Projekt graficzny portfela jest tworzony dla wszystkich użytkownikow, niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Cel

Dash jako waluta, da użytkownikom możliwość decydowania jak zarabiają dzięki niej. Naszym zamiarem jest zaprojektowanie funkcjonalności, które nie będzią ograniczały użytkowników w tym, jak używają Dash.

Personalizacja

Nasze doświadczenia z klientami koncentrują się głównie na właściwej personalizacji. Przekaz koncentruje się na jednostce, a projektowane aplikacje koncentruje się na jak najlepszej obsłudze użytkownika. Połączanie użytkowników i ich własnych emocji związanych z wydawaniem, nabywaniem i otrzymywaniem transferów Dash wymaga interfejsu, który sprawi, iż użytkownik kontroluje swoje środki i wygode użytkowania.

Użytkownik to Nasz Bohater

Nasz projekt hołduje zasadzie „użytkownik przede wszystkim”, aby upewnić się, iż nasze projekty są tworzone dla użytkownika i oni mają nad produktem kontrolę.

Własność danych

Użytkownik jest jedynym wlaścicielem swoich danych. My tworzymy opcje umożliwiające personalizacje doświadczenia użytkownika, aby zmaksymalizować jego poczucie kontroli oraz adopcję platformy Dash.

Zaufanie

Przekazywanie zaufania przez ekosystem Dash wymaga stabilnego rozwoju, świadomego projektowania, oraz jasnej komunikacji. Dash musi być godny zaufania z punktu widzenia użytkownika.

Komunikacja

Komunikacja z naszymi klientami jest niezbędna, aby mogli oni podejmować własne, w pełni świadome decyzje. Projekt musi być przejrzysty, wyważony i kontrolowany, aby użytkownik mógł zaufać decentralizacji.

Konsystencja

Dostosowując ikony, kolory i ogólną estetykę, jesteśmy w stanie zachować zgodność w każdym projekcie lub aplikacji. Graficzna zgodność w ekosystemie zwiększa adopcję poprzez zaufanie do marki.

Łatwy

W Dash kładziemy duży nacisk na doświadczenia oraz łatwość w użyciu. Uważamy, że użytkownik ma wystarczająco przeszkód do pokonania, aby używać krypto walut. Dlatego naszym celem jest stworzenie przystępnego zaangażowania z użytkownikiem.

Proste, Bezpośrednie i Krótkie

Cały nasz zarys wizualny powinien dostarczać najszybszą drogę do oczekiwanych rezultatów w każdym scenariuszu. Komunikacja bezpośrednio z użytkownikiem musi być zaprojektowana z jak najmniejszą ilością słów jak to tylko możliwe. Wiadomości wychodzące, aplikacje oraz marketing powinny przechodzić szybko do sedna sprawy, oraz być skoncentrowane na działaniach użytkownika lub jasnego przekazu informacji.

Mimalny Design

Używamy języka skupionego na jasnym przekazie instrukcji oraz płynnej interakcji z użytkownikiem. Musimy unikać zbytecznych elementów, które nie są niezbędne do stworzenia doświadczenia użytkownika. Musimy również zapewnić stabilną komunikację przez prostotę ich doświadczenia.

Jasny

Aby stworzyć jasny ton, używamy prostych i łatwych do zrozumienia instrukcji, wskazówek i elementów UI. Unikamy wyjaśniania pojęć, które są zbyteczne do używania systemu. Jeśli chcesz, aby dziecko włączyło światło, łatwiej jest po prostu nacisnąć guzik niż wyjaśniać przepływ prądu. Nasz ton głosu implementuje tę filozofię zamiast edukowania naszych użytkowników na temat każdego aspektu krypto waluty.

Szczery

Używamy słów, które przekazują zaufanie oraz przezroczystość, aby budować i utrzymywać zaufane naszych użytkowników. Aby utrzymywać szczery ton w naszych aplikacjach i kampaniach marketingowych, nie używamy negatywnych zwrotów w kierunku innych produktów. Skupiamy się na tym, co mamy do zaoferowania, oraz naszych intencjach budowania lepszego zaangażowania użytkownika. Ten ton podąża modelem podobnym do osobistego przewodnika turystycznego w nieznanym kraju. Ktoś, komu możesz zaufać, aby trzymać cię z dala od niebezpiecznych zakątków, ale również ktoś, kto zabierze cię tam, gdzie chcesz się udać.

Pmocny

Aby otrzymać pomocny ton, najpierw musimy zdać sobie sprawę, że nie wszyscy nasi użytkownicy zrozumieją każdy pojęcie, z którym się spotkają. Musimy zaakceptować to, że użytkownicy czasem popełniają błędy, nie rozumieją, lub mają różne poziomy doświadczenia. Nasz ton pomocy jest stosowany w taki sposób, aby zminimalizować presję, którą użytkownicy mogą czuć w potencjalnie trudniejszych operacjach. Z naszego punktu widzenia, ten pomocny ton jest jak nauczyciel w przedszkolu starający się zapoznać dzieci z alfabetem. Zawsze staramy się wpleść empatię w naszym pomocnym tonie, aby dać użytkownikom okazję na łatwe doświadczenie, czegoś, co mogło być onieśmielające. Aby utrzymać ten ton, używamy prostych konstrukcji, prostych instrukcji oraz komunikacji jako zawsze wspierający pomocnik.

Przyjazny

Aby stworzyć głęboki związek oraz zaskarbić sobie zaufanie użytkowników, używamy przyjaznego tonu głosu w każdym komunikacie na ekranie. Osiągamy to, świętując chwile, które w przeciwnym razie, uważane by były, jako utylitarne. Używamy prostych, słów zachęty, aby przekazać, przyjazną dostępność. Chcemy, aby nasi użytkownicy mieli poczucie, że produkty Dash są po ich stronie. Nie jesteśmy korporacją starającą się manipulować ludzi do używania ich produktów. My jesteśmy dobrym przyjacielem zawsze chętnym do pomocy. Nasz przyjazny głos jest podobny do angażującej rozmowy z dobrym kolegą, z którym możemy być szczerzy.

Konwersacyjny

W całej naszej komunikacji z użytkownikiem zawsze używamy konwersacyjnego tonu, aby być tak przystępnym, jak to tylko możliwe. Na pierwszym miejscu stawiamy styl osobistej komunikacji, aby pozbawić tak powszechnych pośród nowych użytkowników obaw. Konwersacyjne wiadomości pozwalają na przekazanie ważnych pozytywnych lub negatywnych komunikatów przez powszechnie rozumiane doświadczenie.

Kolory

Dash Blue

color-one

RGB: 0, 141, 228
CMYK: 76, 38, 0, 0
PMS: 2925c
Hex: #008de4

Deep Blue

color-two

RGB: 1, 32, 96
CMYK: 100, 94, 31, 29
PMS: 534c
Hex: #012060

Midnight Blue

color-three

RGB: 11, 15, 59
CMYK: 100, 96, 41, 53
PMS: 5255c
Hex: #0b0f3b

Black

color-four

RGB: 17, 25, 33
CMYK: 82, 71, 59, 75
PMS: Black 6 C
Hex: #111921

Gray

color-five

RGB: 120, 120, 120
CMYK: 54, 46, 45, 11
PMS: Cool Gray 9 C
Hex: #787878

White

color-six

RGB: 255,255,255
CMYK: 0, 0, 0, 0
PMS: -
Hex: #ffffff

Typografia

Montserrat

Idealne na nagłówki czy tytuły w publikacjach cyfrowych lub drukowanych. Weź pod uwagę lżejsze wersje w danej rodzinie, jeśli używasz rozmiaru 35pt lub większe.

Open Sans

Używane w głównym tekście online oraz offline. Open Sans może być użyty do 18pt. Dla większych liter sugerujemy Montserrat mp. dla nagłówków.

Roboto Condensed

Roboto Condensed, jest idealne, kiedy naprawdę zależy ci na oszczędzaniu miejsca w aplikacjach GUIs

Obrazki

Inkluzywność

Grafiki powinny zawierać ludzi o różnorakim pochodzeniu etnicznym oraz powinny zawierać ludzi z różnych części świata.

Ludzie

Grafiki powinny zawierać ludzi oraz ich twarze, aby nadać im bardziej ludzkie podejście.

Realne

Grafiki powinny wyglądać realistycznie oraz bardziej praktycznie. Emocje w grafikach powinny być stonowane.

W Akcji

Grafiki powinny pokazywać ludzi w akcji, używających produktów Dash, do których odnosi się dana grafika.

Przyjazny

Ludzie w grafikach powinni być przyjaźni i atrakcyjni dla innych