Sağlayıcılar ve Araçlar

Aşağıdaki sağlayıcılar, gereken geliştirme çabasına göre değişen çeşitli seçenekler sunar. Ödeme İşlemcileri, herhangi bir geliştirme becerisi gerektirmeden ödemeleri kabul etmeye başlamak için basit ve hızlı bir yol sağlar. Saklama servisi ve API Sağlayıcıları, genellikle daha büyük satıcılar ve servis sağlayıcılar tarafından kullanılan blok zinciri etkileşimlerini sağlar.

Ödeme İşleme Çözümleri

Ödeme işlemcileri işe başlamanızı kolaylaştırıyor! Hem çevrimiçi hem de satış noktası platformları için çeşitli çözümler bulunmaktadır.

Anypay
POS

Anypay e-Ticaret, Satış Noktası, Web ve Mobil, Anypay API’leri, işletmelerin 2016’dan beri Dash’i kabul etmesine yardımcı olan, kullanımı kolay, çok koinli bir ödeme işlemcisidir. Tamamen açık kaynaklı bir araç paketi, geliştiriciler için e-ticaret eklentileri, POS entegrasyonları, web ve mobil uygulamalar ve API’ler sunar.

BTCPay Server
E-ticaret

BTCPay Server, özünde güvenlik, gizlilik ve sansür direnci ile tasarlanmış ücretsiz, kendi kendine barındırılan ve tamamen açık kaynaklı bir kripto para birimi işlemcisidir.

CoinPayments
E-ticaret

CoinPayments, popüler web sepetleri için kullanılabilen çok çeşitli eklentilere sahip entegre olmuş bir ödeme ağ geçididir.

Salamantex
POS

Salamantex şifreleme ödeme servisi, mevcut POS sistemlerine veya mobil cihazlara kurulum için bir donanım terminali veya yazılım olarak kullanılabilir.

Spark
POS

Spark, Dash ödemelerini kabul etmek için %100 açık kaynaklı bir yazılımdır. Temelden aşina olmak üzere tasarlanan tüm anahtarlar ve fonlar her zaman kontrolünüzde kalır.

Coinspaid
Payments Backoffice

Coinspaid, anında Fiat (EUR) dönüşümü ve anında işlem onaylarıyla birlikte beyaz etiketli bir resmi ödeme çözümü sunar.

AnkerPay
E-ticaret, POS

AnkerPay POS, tüccarların kripto para birimlerini kabul etmelerine ve yerel para biriminde ödeme almalarına olanak tanıyan bir kripto ödeme işlemcisidir.

NOWPayments
E-ticaret

NOWPayments, herkesin web sitelerinde, çevrimiçi mağazalarında ve sosyal medya hesaplarında kripto ödemelerini kabul etmesine olanak verir. Gözetim dışı bir hizmettir ve 50’den fazla kripto para birimini destekler.

CoinRemitter
Ödeme Kapısı

Coinremitter, Bitcoin, Tether (USDT), Litecoin, Binance Coin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dogecoin, Dash gibi kripto para birimleri için bir ödeme kapısıdır.

RocketFuel
E-ticaret, POS

RocketFuel, düşük işlem ücretleri, kolay geri ödeme, ters ibraz ve ret yok, kullanıcı dostu bir ödeme arayüzü ve tek tıklamayla kolay bir ödeme deneyimi sunar.

Edge
Money Transfer

Edge, kullanıcıların yüzlerce kripto para birimini almasına, satmasına ve ticaretini yapmasına olanak tanırken, kişisel saklamayı tüm kullanıcılar için erişilebilir hale getiren, sektör lideri bir kişisel saklama uygulamasıdır. “Anahtarlarınız yoksa, kriptonuz değildir” sözü doğru olsa da bu sözün büyük bir kusuru var; son kullanıcıların kullanılabilirlik ihtiyaçlarını hesaba katmıyor. İstemci tarafı şifreleme, şifrelenmiş verilerin otomatik olarak yedeklenmesi ve parola kurtarma özellikleriyle Edge, temel ifadeleri yazarken, yedeklerken ve güvence altına alırken son kullanıcı hatası riskini ortadan kaldırıyor.

Plisio
Web ve Mobil

Plisio, popüler e-ticaret sistemleri için geniş bir eklenti yelpazesine sahip entegre bir ödeme ağ geçididir; herkesin web sitelerinde, çevrimiçi mağazalarında ve sosyal medya hesaplarında kripto ödemelerini kabul etmesine olanak tanır.

Ivendpay
Ödeme Ağ Geçidi Sağlayıcısı

IvendPay, dünya çapındaki işletmelerin çeşitli dijital para birimlerini kolaylıkla ve verimli bir şekilde kabul etmesini sağlayan basit bir kripto para birimi ödeme ağ geçididir.

Gözetim Çözümleri ve API Sağlayıcıları

“Bulut Altyapısı” sağlayıcıları, çeşitli operasyonel gereklilikleri yerine getirmek için blok zincire doğrudan erişim sağlar. Bu hizmetler genellikle blok zinciri etkileşimlerini desteklemek için kendi sunucunuzu çalıştırma gereksinimini ortadan kaldırmak için kullanılır.

BitGo

BitGo, dijital para cüzdanlarını uygulamanıza entegre etmek için basit ve sağlam bir REST API ve istemci SDK’sı sağlar. AnındaGönder tamamen desteklenmektedir.

Özellikler: Çoklu İmza HD Cüzdanları, Gözetim Çözümleri ve Cüzdan İşlemleri.

BlockCypher

BlockCypher, blokaj zincirleriyle etkileşimde bulunmak için gözetlemeye alınmayan, REST API ve müşteri SDK’sıdır.

Özellikler: İşlem Oluşturma, Adres Oluşturma, Etkinlik Bildirimleri, Ödeme Yönlendirme.

Coinfirm

Coinfirm’in blok zinciri agnostik AML Platformu, blok zinciri ve kripto para birimleri için uyumluluk ve işlem riski sorunlarını çözen yapılandırılmış, işlem yapılabilir veriler sağlamak için özel algoritmalar kullanır.

Özellikler: Kara para aklama karşıtı (AML) çözümü, Müşterinizi Tanıyın (KYC) hizmetleri, Blockchain Analizleri, Dijital varlıkların Kayıt/Kimlik Doğrulaması, Kripto fonlarının Takibi/İzlenmesi.

BlockchainIntel

BlockchainIntel, REST API’si ile blok zinciri cüzdan adreslerinin risk skorunu paylaşır. Bu skor, adres sahibine bağlı tanınan profiller ve coğrafi konum, sahtekarlık bağlantıları, dolandırıcılık ve tanınmış satıcılar gibi davranışsal verilere dayanmaktadır.

Özellikler: Dash ÖzelGönder işlemlerinin kimlik tespiti, Bilinen dolandırıcılık veya sahtekarlıklar, Tüccarlar, Borsalar, İşlem yerleri ve Müşteri Durum Tespiti, KYC, Şüpheli Etkinlik Raporları ve OFAC uyumluluğu için gerekli diğer detaylar

CYBAVO

CYBAVO, tamamen özelleştirilebilir poliçeler, ayrılmış roller ve çok seviyeli onay zincirleri sunan, anahtar teslim, kurumsal düzeyde bir cüzdan ve saklama platformu sağlar.

Özellikler: Kurumsal Cüzdanlar, Saklama Çözümleri ve Mobil Cüzdan SDK’sı (Yazılım Geliştirme Kiti).

NOWNodes

NOWNodes, bir gezgin ve düğüm API sağlayıcısıdır. Kendi düğümlerini kurmaya gerek kalmadan büyük blok zinciri ağlarına erişmek isteyen yeni girişimciler ve kripto meraklıları içindir.

Özellikler: Explorer ve Node API, WebSocket API, Güçlü Sunucular (1GB/s), SLA, Yedekleme Çözümü.

GetBlock

GetBlock, blok zinciri geliştiricilerine JSON-RPC, REST ve WebSocket protokolleri üzerinden Dash düğümlerine ve diğer popüler kripto para birimlerine hızlı ve kolay erişim sağlar.

Özellikler: JSON-RPC, REST API ve WebSocket API’leri.

Yazılım Geliştirme Kitleri ve Araçları

Aşağıdaki kaynaklar, çeşitli programlama dillerinde özel entegrasyonlar oluşturmak için kullanılır.

NodeJS

Dashcore-Lib, istemci tarafı “Browserified” (JavaScript) ayarlarında ve sunucu tarafı (NodeJS) uygulamalarında Dash Protokolü ile çalışmak için bir kütüphanedir. İçgörü API, bu açık kaynaklı çerçeveyi tam yığın uygulamasının bir parçası olarak kullanır.

Java

DashJ, Java veya JVM ortamında Dash protokolüyle çalışmak için bir kütüphanedir. AnındaGönder dahil olmak üzere çeşitli cüzdan işlevleri için kullanılabilir. Bu kütüphane, mobil uygulamalarda işlem doğrulamasına olanak sağlayan bir SPV uygulamasını da içerir.

.NET

NBitcoin, .NET platformu için en eksiksiz şifreleme kütüphanesidir ve Dash’i destekler. En uygun tüm Bitcoin İyileştirme Tekliflerini (BIP’ler) ve Dash İyileştirme Tekliflerini (DIP’ler) uygular ve Dash ilkellerine düşük düzeyde erişim sağlar.

Objective-C

DashSync-iOS, iOS için bir Objective-C Dash blok zinciri çerçevesidir. En alakalı tüm Bitcoin İyileştirme Tekliflerini (BIP’ler) ve Dash İyileştirme Tekliflerini (DIP’ler) uygular.

PHP

Bitcoin-PHP, çoğunlukla saf PHP kullanan Dash desteği olan bir Bitcoin uygulamasıdır. Başlıkları, blokları, işlemleri, deterministik imzaları ve daha fazlasını uygular.

Python

PyCoin, Dash Protokolü ile çalışırken kullanışlı olan destek yordamlarının bir uygulamasıdır. Python-DashRPC ile birlikte sıkça kullanılır ve Python 2.7, 3.6 ve 3.7 ile test edilmiştir.

İş çözümleri

İş çözümü sağlayıcıları her boyuttaki işletmeler için muhasebe, bordro, envanter yönetimi gibi bir çok ihtiyacı kolaylaştırır.

Fiat Ağ Geçiti Çözümleri

Fiat geçitleri, geleneksel ödeme yöntemleriyle Dash satın alma sürecini ilk kez otomatikleştirip basitleştirir.

Uphold

“Her Şeyi Her Şeye” – Uphold, kullanıcıların kripto para birimlerini hızlı ve kolay bir şekilde kullanmaya başlamasına, para alışverişinde bulunmasına ve çeşitli varlıklarla ticaret yapmasına olanak tanıyan tüm özelliklere sahip bir platform ve API sunar.